Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 21.11.2018 06:26:21 

1. svijanská‚ airsoft team Mnichovo Hradiště

RKKA
RKKA...
Vzhledem k tomu, že se na trhu objevily zbraně používané Rudou armádou, rozšířili jsme naše pole působnosti i na II. sv. válku. V současné době jsou dostupné samopaly PPŠ 41, a to od firem ARES a Hexagon, výhledově se má objevit i "český špagát". Co se týká pušky Mosin, je k mání od firmy K.T.W., ovšem poměr cena/výkon je natolik nepříznivý, že spíše zvolíme cestu výroby vlastní zbraně na bázi BAR 10, nebo podobné. Zatím jsem překopal KAR98 od D-Boys, s použitím Mp001. Podobnou cestou bych rád zbastlil i mosinku (  http://www.redarmylivinghistory.com/airsoft-mosin-nagant-project-t1389.html) Bohužel vzhled v oblasti závěru nebude odpovídat realitě, ale dnes nic dostupnějšího není.
Začátkem roku 2011 se situace mění, Zeta-Lab dala na trh první skutečně použitelnou mosinku. Začali karabinou, následovat bude dlouhá a sniper. (http://www.airsoftpanda.com/product_info.php/products_id/2097?osCsid=ugatf8gjoqe80j77tfhr9hb250)
 
 
 
 
 
Předělaná KAR98 
     
 
 
PPŠ 41 (Hexagon)
   
 
 
CYBG - Thompson 1928 Chicago AEG                                                                 Ruské raženi (foto z Trident military)                                                              
                           
  
 
Thompson s bubnem byl dodáván v rámci lend lease, používán u námořní pěchoty. Peťův miláček v airsoftovém provedení je opravdu lahůdkou.
 
Špagin od Hexagonu je v současné době nejlevnějším na trhu, vzhledově se originálu přibližuje. Nic pro členy KVH, ale pro běžné hráče airsoftu bude vyhovující. To co se považuje při koupi za plus (kov a dřevo) je podle mých zkušeností s touto zbraní  jejím mínusem. Dřevo je měkké, náchylné k praskání, nelze s ním hrubě zacházet. Co se kovu týká, ačkoliv jsem ho nevystavil dešti a větru, celkem radostně rezne, zvláště v deštivých dnech. Nedá se nic dělat, čas od času je nutné se o zbraň postarat. Dalším mínusem byla nemožnost použití segmentového zásobníku, což velmi snadno spravil kus tvrdší gumy. Původně to mělo být dočasné řešení, ale osvědčilo se mi to, tak to tak u mé zbraně asi zůstane:-) V banánu mám točák z MP5. I přes nedostatky koupě zbraně nelituji, její cena mi umožnila zakoupení uniformy a vybavení, aniž bych musel vyloupit nějaký peněžní ústav, či pumpu:-)
 
Zatím je v mé výbavě následující:
   
 
 
 
 
  
 
   
       
                              
TOPlist